Blog.Filmlerim.com

Romantik Komedi Listesi (On Film)


1-Sevdiğiniz insan için ne kadar fedakarlık yapabilirsiniz? 50 ilk öpücükte bu soruya sıcacık ve romantik bir bakışla en güzel cevabı görüyoruz.24 saatlik bir hafıza ile nasıl baş edebilirsiniz? Sevdiğiniz kadının her sabah uyandığında sizi tanımıyor olması çok acı olabilir. Ama gerçekten aşıksanız bu sorunlarla baş edersiniz:) Adam Sandler ve Drew Barrymore öyle doğal oynuyorlar ki aşkın büyüsüne kapılıp gidiyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

2- My Fair Lady:

Şahane müzikleri, tatlı hikayesi ve oyunculuklarıyla çevrildikten sonra birçok yerli ve yabancı filme ve diziye ilham olmuş, taklit edilmeye çalışılmış harika bir romantik komedi- müzikal. Audrey Hepburn filmde ikiye bölünmüş gibi, ilk önce kaba saba, asi, pislik içinde dolaşan çiçekçi kızını, eğitimden sonra da zarif, güzel ve asil bir hanımefendiyi canlandırıyor.Ve öyle güzel canlandırıyor ki, filmin kazandığı başarıda büyük rol oynamış. Aldığı eğitim esnasındaki sahneler gerçekten çok eğlenceli JRex Harrison da kendini beğenmiş, kadın düşmanı ve müzmin bekar dilbilimci Prof.Higgins tiplemesinde çok başarılı. İkisinin ilginç ve eğlenceli aşk hikayesini mutlaka izleyin derim. Aldığı Oscarları sonuna kadar hakeden bir yapım.

 

 

 

 

3-Pretty Woman:

Siz de benim gibi son romantiklerden misiniz? Beyaz atlı prensin varlığına, masallara ve gerçek aşka hala inancınız var mı?Cevabınız evet ise işte size tam masal gibi bir romantik komedi. My fair lady tarzı, hatta ondan epey esinlenmiş, bir değişim sonrası ortaya çıkan aşk.Farklı dünyaların insanları gerçek dünyada olmasa da filmlerde biraraya gelsin bari diyorsanız ve mutlu sonları seviyorsanız kaçırmayın derim.Julia Roberts ve Richard Gere in uyumu ve oyunculukları mükemmel olmuş ve film müzikleri de ayrı bir tat veriyor filme.

 

 

 

 

 

4- Aşk Engel Tanımaz:

Yine imkansız görünen bir aşk hikayesi, çok ünlü bir yıldıza aşık olursanız ne olur? Bu film sıradan bir erkekle bir yıldızın aşkını çok eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Gerçekten komik sahneler sayısı epey fazla. Hugh Grant o şirin yakışıklılığıyla ve sempatik tavırlarıyla bence romantik komedilerin zaten vazgeçilmez yüzü. Julia Roberts da o mükemmel gülüşü ve sempatikliğiyle çok iyi bir ikili olmuşlar. Müzikleri, eğlenceli sahneleri ve şirin senaryosu ile kaçırılmayacak bir romantik komedi.

 

 

 

 

 

5- Amelie:

Audrey Tatou ile tanıştığım, bazen saf bazen alaycı anlatımıyla Paris in o eşsiz dokusuyla bezenmiş sahneleriyle kendine has ve özel bir film. Romantizmden çok altta kara komedi ve drama ağırlığı verilmiş ama yine güzel bir aşkla bezenmiş eşsiz filmlerden biri. Film hayata bakış açınızı değiştirecek türden etkili bir film.”Sinema gözünüz açıkken gördüğünüz bir rüyadır” sözünü hakeden yapımlardan.

 

 

 

 

 

 

6- Belalı Aşk:

Romantik komedilerin vazgeçilmez ismi Hugh Grant’in yine başrolünü üstlendiği ,komedi kısmı daha ağır basan eğlenceli bir yapım. Sevdiği Kızın bir mafya mensubuna ait birinin kızı olduğunu öğrenen Mickey in, sevgilisine ne kadar söz verse de başı beladan uzak durmayacaktır. Bu eğlenceli yapımda Kayınpeder rolündeki usta oyuncu James Caan’ın da hakkını yememek lazım, zaten filmi Hugh Grantle ikisi götürüyor. Kadın başrol Jeanne Triplehorn un yerinde kim oynasa olurmuş çok etkin bir rolü yok zaten. Özellikle lokanta ve düğün sahnelerinde gülmeye doyamayacaksınız.

 

 

 

 

 

7- Cesaretin Var Mı Aşka?

Aşkı alışılagelmedik, farklı bir bakış açısıyla izlemek isterseniz bu film tam size göre. Çocukken herşey daha kolaydır, tehlikesizdir. Herşey bir oyundan ibarettir ancak daha sonra, büyüyüp sorumluluklar artınca çocuk gibi her kafamıza eseni yapabilirimiyiz? Aşkın bazen bir hastalık olduğunu söyleyenleri doğrular derecesinde çılgınlıklar filmi. Senaryo olarak orijinalitesi yüksek, çekimler ve renklerin cümbüşüyle ve orijinal sahneleriyle görsellik anlamında da bir festival yaşatan klasik romantik komedilerden çok uzak bir film. Yağmur altındaki sahne favorim olmakla beraber son olarak şunu demek istiyorum “ Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk”

 

 

 

 

 

8- Parkta Çıplak Ayak:

Bir Broadway oyunu film senaryosu olmuş ama çok iyi olmuş. Birbirlerine çok aşık ama aslında birbirlerinden çok farklı yeni evli bir çiftin başından geçen komik ve romantik sahnelerden oluşan nefis bir seyirlik. Filmin başları o kadar komik ki. Kızın bulduğu ev o kadar ufak ve yıkık dökük, komşuları da bir o kadar ilginçtir ki onları bekleyen enteresan durumların habercisidir:) Çok hoş bir romantik komedi.

 

 

 

 

 

9- Bir Alışverişkoliğin İtirafları:

Alışveriş biz kadınların hayır diyemeyeceği , stres atmak, kafamızı dağıtmak bazen moral bulmak için sığındığımız gizli hazinemiz. Ama bu tutku haline gelirse vay halimize. Isla Fisher bu tarz bir kadını öyle harika canlandırıyor ki, işin içine bir de aşk girince film tadından yenmeyecek kıvama geliyor. Aşk öyle bir şey ki önceki en büyük tutkularımız bile sıradanlaşabiliyor. Hanımlar filmde kendinize ait birçok şey bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

10- Hayatım yalan:

Son yılların en güzel romantik komedilerinden. Bol bol güldüm:) Film yine romantik komedilerde alışık olduğumuz aşkı sonradan keşfetme üstüne kurulu ancak komedi unsuru epey ağır basıyor. Jennifer Aniston hala çok güzel. Ama Nicole Kidman rolü az da olsa öyle parlıyor ki, filmin tadı tuzu olmuş.Ve her türün ve rolün üstesinden gelmekle beraber komediye de çok çok yakışmış. Öyle sahneler var ki örneğin hindistan ceviziyle birlikte yaptıkları dans yarışması gibi çok komikti. Stres atmak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim. Resmen antidepresan bir film.

 

 

 

 

 

selvinaz82 (not; sıralama gözetilmemiştir)

Cevap Yaz